Goričani priredili senzaciju u Velom Joži

21.11.2016. / Nefertum IT
Kup pobjeda protiv Ivanića pokazala je kako rukometaši Gorice koji pet kola nisu znali za prvenstvenu pobjedu (odigrali dva puta neriješeno na domaćem parketu, op.a) ipak znaju pobjeđivati. Ta pobjeda dala je igračima trenera Hrvoja Pekere krila pred subotnje gostovanje kod vodećeg Poreča. Porečani su naime do tog trenutka bili jedina neporažena momčad prvenstva koja je kapitualciju potpisala tek pred naletom Goričana koji su u dvorani Veli Jože priredili malu senzaciju pobijedivši domaće rukometaše s 31:30.

-Dobro smo odigrali. Otvorilo nam se i ušlo se u egal utakmicu u kojoj smo mi uspjeli pobijediti- kaže nam trener Hrvoje Pekera.

Rukometaši Gorice odlično su ušli u utakmicu te su poveli s 5:1, a rezultatsku prednost održavali su cijelo prvo poluvrijeme, dok su se momčadi u drugih trideset minuta neprestano izmjenjivale u vodstvu. Pobjednčki gol postigao je Lucijan Bura u 57. minuti nakon čega su Goričani uspješno izdržali sve domaće napade za veliko slavlje.

-Odigrali smo u tim trenucima jako dobru obranu. Važno je napomenuti kako smo od 41. minute igrali bez isključenog Domagoja Ferenčine kojeg je na mjestu srednjeg vanjskog zamijenio Filip Krstanović- nastavio je trener Pekera čije igrače u subotu od 19 sati očekuje domaći susret protiv Dubrave.

PREMIJER LIGA, 8. KOLO
RK POREČ – HRK GORICA 30:31 (18:17)
RK POREČ:
Pranjić, Ćosić 4, Mataija 2, Medved, Kocijančić, Šehić 1, Kušan 4, Perić 4, Car 7 obrana, Modrušan 1 obrana, Gudić 1, Popović, Valinčić, Filipović 1, Medić 8, Tot 5. TRENER: Đaković
HRK GORICA: Lončar, Ceković 4, Ferenčina 1, Barišić, Krstanović 5, Matić 3, Nedić, Vladušić 2, Dijanić, Ćavar 8, Sladoljev 11 obrana, Bura 7, Buhiniček 1. TRENER: Hrvoje Pekera