14.11.2017. / Sportska redakcija

Nogometaši Rijeke očekivano su izborili prolazak u četvrtfinale Kupa Hrvatske nakon današnje pobjede protiv turopoljskog drugoligaša. Došla je Rijeka pod teretom krize u Veliku Goricu, jer sastav trenera Matjaža Keka doživio je pet uzastopnih poraza (četiri u prvenstvu te u Europa ligi, op.a).

Nažalost, Gorica nije uspjela iznenaditi aktualnog prvaka i osvajača Kupa koji je u Velikoj Gorici u nastavku došao do pobjede od 3:0. Tko zna u kojem bi smjeru otišla utakmica, da drugi pomoćni sudac, Kruno Šarić nije digao zastavicu u trenutku kada je Leon Šipoš matirao gostujućeg vratara Andreja Prskala. Bio je napadač Gorice u liniji sa stoperima Rijeke, no za suca je to bila nedozvoljena situacija. Šteta što takav kriterij nije imao i u nastavku kada je Rijeka napadala na tu stranu!

Domaći igrači u prvom su dijelu igrali protiv vjetra, no usprkos tome uspjeli su sačuvati mrežu netaknutom. Rijeka je tek jednom opasno zaprijetila, no na mjestu je bio vratar Kahlina koji se u današnjem susretu istaknuo s nekoliko lijepih intervencija. Vidjevši da je vrag odnio šalu, Matjaž Kek je početkom nastavka u igru gurnuo Marija Gavranovića i Filipa Bradarića, a upravo je Gavranović asistirao Pavičiću za prvi pogodak Rijeke u 56. minuti.

Potpuni slom Gorica je doživjela u posljednjih desetak minuta kada gosti preko Gavranovića i Kvržića dolaze do konačnih 0:3.