Drama kod Sesveta završila razočaravajućim remijem: Gorica ostala bez Lige za prvaka

21.03.2021. / Damir Žbulj

Razočaravajući drugi dio sezone rukometaši Gorice zaključili su remijem na gostovanju kod Sesveta te su tako za jedan bod, jedan postignuti pogodak, ostali bez nastupa u Ligi za prvaka, okršajima s PPD Zagrebom i našičkim Nexeom, ali i bez šanse za još jedan izlazak u Europu.

Goričani su u prvom dijelu Paket24 Premijer lige izgledali izvrsno, ali sve kao da se promijenilo nakon domaćeg gubitka bodova od Poreča na kraju prošle godine.

U nastavku natjecanja upisan je iznenađujući poraz u Vinkovcima, u Velikoj Gorici slavila je Dubrava, Poreč je bio bolji i na svom terenu pa je Gorica u konačnici ostala 'prekratka' za prve četiri pozicije te će do kraja sezone igrati utakmice u Ligi za ostanak, gdje objektivno svojom kvalitetom ne pripada.

Domaćin je u Jelkovcu diktirao ritam od samog početka, no, Gorica u 20. minuti dolazi do prednosti golom Cekovića. Vodila se ravnopravna borba sve do kraja prvog dijela, pogađali su još i Bura i Negran i Šalić pa se na predah odlazi s minimalnim vodstvom gostiju (12:13).

Gorica u nastavku ipak gubi ritam, u razdoblju od 36. do 49 minute postiže samo jedan pogodak i domaćin serijom 5:1 od 15:15 odlazi na 20:16. Bilo je to ključno, bez obzira što je završnica bila dramatična.

Dva vezana pogotka Vrbića omogućili su Gorici da u posljednjih deset minuta uđe sa samo 'minus dva', u 57. minuti Novak zabija za 22:21, ali do izjednačenja Goričani dolaze tek u završnim sekundama susreta. Konačnih 24:24 nije bilo dovoljno...

Za plasman u Ligu za prvaka trebala im je pobjeda, a trećim ovosezonskim remijem i s 23 osvojena boda Gorica je završila na petoj poziciji. Dubrava i Poreč imaju jedan, a Sesvete i vodeći Varaždin 1930 dva boda više.

Ceković je odigrao kapetanski, zabio je šest pogodaka, bez promašaja. Dominik Novak precizan je bio pet puta (5/9), međutim, nedostajali su golovi Luciana Bure, koji je put do suparničke mreže pronašao tek četiri puta, iz deset pokušaja. Nije pomoglo niti fenomenalnih 14 obrana Tomislava Sladoljeva

Prije početka Lige za ostanak Gorica će u srijedu na svom terenu igrati osminu finala Kupa Hrvatske, no, u goste stiže PPD Zagreb i teško se može očekivati bilo kakva senzacija.