Dora Runtić i Anamarija Kovčalija zlatne na Croatia openu

20.11.2016. / Nefertum IT
Proteklog vikenda u zagrebačkoj Areni održan je Croatia open, turnir u taekwondou koji je okupio 1150 natjecatelja iz 40 država i 207 klubova. Taekwondo klub Velika Gorica na ovom je natjecanju nastupio s devet natjecateljica koje su osvojile tri odličja.

Četiri pobjede do najvišeg su postolja odvele Doru Runtić u kategoriji kadetkinja do 51 kilograma, dok je isti uspjeh u juniorskoj konkurenciji potpisala Anamaria Kovčalija koja je time također osvojila zlatno odličje. Srebro je pripalo Nataliji Lovrić koja je posustala u finalu koje je izborila nakon tri pobjede.

-Ovim su naše cure zatvorile sezonu na najbolji mogući način i ponovno su dokazale da su s razlogom na vrhu hrvatskog taekwondoa- javio nam je trener Igor Matić, koji se trenutno nalazi u Kanadi na juniorskom Svjetskom prvenstvu gdje boje velikogoričkog kluba brani Kristina Čerina.

U ukupnom poretklu klubova TKD Velika Gorica zauzeo je deseto mjesto, dok su juniorke bile četvrte.