Čak 15 medalja za velikogorički karate na međunarodnom turniru u Virovitici

05.03.2018. / Damir Žbulj

Novi sjajan uspjeh velikogoričkog karatea na međunarodnom turniru u Virovitici, koji je okupio gotovo 600 natjecateljica i natjecatelja iz 65 klubova i sedam zemalja.

Karate klub Velika Gorica je nastupio u ukupno 24 kategorije sa 17 boraca i osvojio čak 15 medalja, od čega tri zlata, tri srebra i devet bronci.

Ovo je odličan rezultat, jer ih u travnju očekuje prvenstvo Hrvatske u mlađim dobnim kategorijama.

Zlatni su bili Katja Braica (ml.učenice -36kg), Dominik Kučan (kadeti -63kg) i Petar Orešković (juniori -61kg)!

Srebro su osvojili Dominik Kučan (juniori -61kg), Ema Jukić (ml.učenice -28kg) i Emanuel Dundović (ml.učenici -26kg).

Brončani su bili Vita Kučan (ml.učenice -28kg), David Lovrinović (učenici -34kg), Luka Tačković (učenici -34kg), Lucija Kirinić (učenice -32kg), Filip Kaurin (ml.kadeti -36kg), Ivan Ivelj (ml.kadeti -41kg), Matej Vuković (ml.kadeti -45kg), Mario Radoš (ml.kadeti -52kg) i Mia Mijović (juniorke -48kg).

"Ovaj turnir je bio jedan od pripremnih za državno prvenstvo na kojem smo pokazali veliki broj kvalitetnih 'malih' boraca koji napreduju iz natjecanja u natjecanje," poručili su iz Karate kluba Velika Gorica!

(Foto: Karate klub Velika Gorica)