Budimir 'pokazao put' Dinamu: Velikogoričanin novim pogotkom srušio Villarreal

12.04.2021. / Damir Žbulj

Velikogoričanin Ante Budimir zabio je pobjednički pogodak u 2:1 gostujućem slavlju Osasune nad Villarrealom te je pokazao put zagrebačkom Dinamu kako da u četvrtak prođe u polufinale Europske lige!

Hrvatski nogometni reprezentativac je u 74. minuti susreta 30. kola španjolske Primere bio najviši u skoku poslije kornera te je glavom poentirao (VIDEO) za izuzetno vrijedna tri boda Osasune u borbi za ostanak u La Ligi.

🛫 Salto imperial 💥 Cabezazo potente 😃 Gol que vale tres puntos ¡Grande, Budi! #VillarrealOsasuna

Posted by Club Atlético Osasuna on Sunday, April 11, 2021

Budimir je dvije minute kasnije izašao s travnjaka, a ovo mu je bio sedmi prvenstveni pogodak ove sezone.

Osasuna je trenutno na 14. poziciji s 34 osvojena boda, osam više od opasne zone ispadanja. U idućem kolu doma dočekuje upravo Elche, koji se s 26 bodova nalazi na 18. mjestu ljestvice španjolskog prvenstva.

Dinamo se za povijesni okršaj u Villarrealu 'zagrijao' 2:0 pobjedom nad Lokomotivom, a u listu strijelaca upisao se i bivši ofenzivac Gorice Iyayi Belive Atiemwen.

Popularni Beli je zabio nakon akcije Jakića i asistenta Oršića, doslovno u svom prvom dodiru s loptom.

Hrvatski prvak kod Villarreala gostuje u četvrtak od 21 sat, a za ulazak u polufinale Europske lige treba nadoknaditi minimalan 0:1 poraz iz prve utakmice na Maksimiru.