Bošnjaku tri nova naslova prvaka Hrvatske, juniorka Nina Vuković osobnim rekordom osvojila seniorsko srebro!

07.06.2021. / Damir Žbulj

Nezaustavljivi Dino Bošnjak nastavio je nizati sjajne rezultate na pojedinačnom seniorskom prvenstvu Hrvatske održanom na obnovljenoj stazi na stadionu Branko Čavlović-Čavlek u Karlovcu! Osvojio je nova tri naslova prvaka Hrvatske, na dionicama od 1500, 3000 i 5000 metara.

Član AK Velika Gorica je na 1500 metara slavio s vremenom 3:54,31, ispred Brune Belčića iz AK Karlovac (3:56,47) i Daniela Ivančića iz riječke Liburnije (3:56,69 ). Sjajan je u konkurenciji starijih trkača bio i Noa Tončinić, koji je srušio osobni rekord (4:12,09) i na kraju osvojio deveto mjesto.

Zlato na 3000 metara Bošnjak je osvojio s vremenom 8:35,34 , srebrni je bio Petar Bratulić iz Agrama (8:36,40), a brončani Dorian Miškulin iz AK Svetice Zagreb (8:37,49).

Višestruki najbolji sportaš Velike Gorice dominirao je na dionici od 5000 metara (14:53,54), Zlatko Kožuhar iz zagrebačkog Agrama bio je drugi (14:57,13), dok je njegov klupski kolega Bratulić završio na trećem mjestu (15:00,10).

Odličan je iz AK Velika Gorica bio i Borna Čeran, koji je na 800 metara također istrčao svoje najbolje vrijeme (1:59,57), a u konačnici je u jakoj konkurenciji završio kao sedmi.

Svoj osobni rekord na istoj dionici istrčala je i Nina Vuković iz Maraton kluba Velika Gorica. Još uvijek juniorka Nina je s 2:11,46 zaslužila srebro i titulu seniorske viceprvakinje Hrvatske! Iskusna 28-godišnja Maja Pačarić iz AK Dinamo-Zrinjevac je s 2:08,20 uzela zlatno odličje. Brončana je bila Ivona Zemunik iz splitskog ASK-a (2:12,39).

"Višestruka prvakinja Hrvatske Maja Pačarić je od Nine starija 11 godina. U ovoj utrci su Nini u leđa gledale cure s respektabilnim rezultatima u ovoj disciplini, kao što su Ivona Zemunik, Sara Vidaković, Tatjana Židov, Petra Grčević..."

"Po tko zna koji put je popravila svoj osobni rekord i našem klubu je donijela visokih 959 IAAF bodova," javio je tajnik MKVG Bruno Škrinjarić.