Azena lakoćom slavila protiv Zadra

10.12.2017. / Sportska redakcija

Odbojkašice Azene u posljednjih su pet susreta osvojile 12 bodova. U tom nizu ostvarile su četiri pobjede i minimalan poraz od Vukovara čime su došle na prag ulaska među prve četiri ekipe Prve lige.

Nakon što su u prošlom kolu svladale favoriziranu ekipu Drenove, Azenašice su i u sinoćnjem dvoboju slavile protiv bolje rangirane ekipe od sebe. S 3:0 Veliku Goricu sinoć su napustile odbojkašice Zadra. Odigrale su domaće odbojkašice sjajnu utakmicu u kojoj je svaka od igračica dala svoj obol četvrtoj prvenstvenoj pobjedi.

U prva dva seta gošće su u potpunosti bile u podređenom položaju, dok su nešto bolje zaigrale tek u trećem setu u kojem su u završnici imale dva poena prednosti. Međutim, domaće igračice nisu pokleknule te su sjajnom završnicom osvojile set za čistih i zasluženih 3:0.

-Izgleda lakše od očekivanog, pogotovo u zadnjem setu. Još uvijek dosta osciliramo u pojedinim trenucima, no zadovoljan sam. Dižemo se i izgledamo sve bolje. Ova ekipa ima budućnost samo ako ostane na okupu- izjavio je nakon utakmice trener Azene Nikola Jugo.

U posljednjem susretu ove jeseni, Azenu očekuje gostovanje u Splitu kod vodeće ekipe Brda čije igračice još uvijek nisu osjetile gorčinu poraza.