21.03.2011

Rukometašice i Azena uspješne

Za razliku od muških kolega rukometašice Gorice i Azenašice imale su dobar vikend.

ŽRK Gorica odlično je odigrala susret 16.kola pobijedivši na domaćem terenu Dugo Selo 55 rezultatom 24:21. Iako favorizirane, igračice Dugog Sela nisu izdržale pritisak domaćih igračica, te je Gorica izašla iz ovog susreta s vrijednom pobjedom. S nova dva boda Goričanke su zasjele na 4.mjesto 2.hrvatske rukometne lige Zapad, no Rovinj koji je na trećem mjestu ima još utakmicu više, te bi Gorica mogla još napredovati na ljestvici.

Odbojkašice iz Grobničana malo su namučile igračice Azene u jučerašnjem susretu, no ŽOK Azena ipak je pobijedila gošće nakon petog odigranog seta. Gošće su dobile prvi set, nakon čega je Azena uzvratila, no nakon 2:2, Velikogoričanke su tek u petom setu konačno svladale protivnice 3:2 (19:25,25:21,18:25,25:12,15:10). Azena je na petom mjestu Superlige, te joj sada predstoje dvije utakmice doigravanja za prvaka i plasman, u kojima se susreće s ŽOK-om Split 1700.