24.10.2010

Pune tribine protiv prvaka Hrvatske

Rukometaše Gorice porazili su, ove subote na domaćem terenu, aktualni prvaci Hrvatske CO Zagreb rezultatom 28:37.

Iako je poraz protiv «zagrebaša» bio očekivan, Goričani su se dobro držali tijekom cijele utakmice. Na samom početku počeli su padati golovi na obje strane, ali gosti su su već u 13.minuti poveli sa šest razlike (5:11) i tu su razliku održavali kroz cijelu utakmicu. Jedan od najatraktivnijih poteza Gorice je vjerojatno Debeljakov gol u 14.minuti, kada je prodorom kroz zagrebačku obranu uspio progurati loptu vrataru kroz noge, na oduševljenje goričkih gledatelja, koji su ovaj put ispunili dvoranu. Svoj doprinos od domaćina .u prvoj polovici igre, dali su i Dželalia, Brozović i Seferović, no neupitno iskustvo i kvaliteta gostiju (Valčić, Balić, Tarabochia) su presudili. Poluvrijeme je dočekano rezultatom 13:19.

U drugom poluvremenu gosti nisu ostavljali domaćinima previše prostora za manevre. Šteta je bila i propuštenog sedmerca, kojeg Seferović nije uspio realizirati u 42.minuti, no Pešić, vratar Zagreba CO, je bio i više nego raspoložen za igru što se itekako osjetilo i vidjelo kroz igru. U 52.minuti gosti su došli do najveće razlike, 22:35, i pred sam kraj, Gorica ponovo uspijeva ostvariti nekoliko golova. U posljednjih osam minuta, Gorica postiže 6, a Zagreb 2 gola, i tako završavaju utakmicu 8.kola konačnim rezultatom 28:37.

Sljedeća utakmica igra se za dva tjedna u Čakovcu protiv Međimurja. - Idemo na pobjedu, odigrati što bolje, pa što bude - kaže trener Mesarov koji još ne može potpuno računati na Vozaba, dok se Miro Maravić vratio na parket nakon ozljede koljena.