27.11.2010

Porazom završena trijumfalna polusezona

Nogometaši HNK Gorica u posljednjoj utakmici ove godine na gostovanju u Zagrebu kod HAŠK-a poraženi su rezultatom 2:1. Time je i završena prva polusezona debitanta i najugodnijeg iznenađenja u drugoj Hrvatskoj nogometnoj ligi. Gorica je unatoč porazu ostala na vrhu tablice te će s bodom više od Lučkog, i čak osam od trećeplasiranog Pomorca, prezimiti na čelnoj poziciji 2.HNL.

Utakmica na stadionu u Donjim Sveticama započela je odlično za goste iz Velike Gorice. Već u 7. minuti preko Dvornekovića dolazi se do vodstva, ali nekoliko minuta kasnije, točnije u 14.minuti, domaćini izjednačuju te se s rezultatom 1:1 odlazi na odmor. Nakon poluvremena HAŠK dolazi u 50. minuti do vodstva preko Jurakića te se s rezultatom 2:1 za domaćina utakmica i završava.

Goričani nakon prvog djela sezone u 15 odigranih utakmica zabilježili su 11 pobjeda i 4 poraza, a nisu odigrali niti jednu neriješenu utakmicu. Osim najviše bodova imaju i najbolju gol razliku. Igrači HNK-a Gorica postigli su 27 pogodaka dok su vratari primili samo 10 pogodaka. Od 27 pogodaka "gorički peterac" Bajto, Budimir, Dvorneković, Hajduk i Pek postigli su 20 pogodaka, odnosno svaki po 4 pogotka.

Nastavak sezone je krajem mjeseca veljače slijedeće godine, a kako će HNK Gorica iskoristiti zimu za pripremu nastavka sezone saznat ćemo uskoro.