17.10.2010

Poraz od Varteksa prije susreta s prvacima

Momčad Rukometnog kluba Gorica u subotu je u 7. kolu Premijer lige poražena na gostovanju u Varaždinu rezultatom 34 naspram 29.

Goričani su slabije ušli u utakmicu s nekoliko promašaja koje je ekipa Varteksa uspjela okrenuti u svoju korist. Nakon vodstva Gorice od 2:3 Varteks više nije ispuštao prednost. Domaćini su imali i osam golova prednosti koju su Goričani uspjeli potom smanjiti tako da je prvo poluvrijeme završeno sa 17:15.

Drugo poluvrijeme je bilo tek nešto bolje, ali u samoj završnici igrači Varteksa su ipak bili koncentriraniji te odnijeli pobjedu s konačnim rezultatom 34:29. Gorica je Vartekst sustizala do -2 gola, ali više nije išlo. Gorički vratari obranili su 15 lopti iz 49 napada.

- Mislim da je presudilo iskustvo igrača Varteksa - komentirao je trener Tomislav Mesarov koji do daljnjeg ne može računati na Marevića i Vozaba koji je Varteksu zabio 10 golova. S trećim ovosezonskim porazom RK Gorica je sada na sredini ljestvice, točnije na 8.mjestu.

Uz sve to nije nimalo olakšavajuća činjenica da u 8.kolu Dukat Premijer lige Goričani dočekuju Ivana Balića, Tončija Valčića i ostatak ekipe Zagreb Croatia Osiguranja. S obzirom na sudjelovanje CO Zagreb na međunarodnim natjecanjima još nije sigurno hoće li se utakmica u srednjoškolskom centru odigrati 23.listopada. Kako god bilo, obavijestit ćemo vas o tome i, naravno, pozvati da bodrite Goričane protiv aktualnog prvaka.