27.03.2011

Pomorac pospremio dva pogotka u mrežu Gorice

Nogometaši HNK Gorice na gostovanju u Kostreni kraj Rijeke izgubili su rezultatom 2:0 od domaćina NK Pomorca u 20. kolu 2.HNL. Peti ovosezonski poraz goričkih nogometaša, uz minimalni poraz Lučkog u gradskom derbiju protiv Rudeša, omogućio je momčadi s Kvarnera da se popnu na drugu poziciju. Prvo mjesto i dalje drži Gorica s 43 boda, a Pomorac i Lučko imaju po 38 bodova deset kola prije svibanjskog kraja sezone.

Pogotke za domaćina su postigli Ivčić u 71. minuti te Šaban u 85. minuti zgoditkom iz jedanaesterca te tako nastavili niz Pomorca od šest utakmica bez poraza.

Od ostalih utakmica 20. kola rezultati su: Croatia-Sesvete - Hašk 2:1, Junak - MV-Croatia 1:1, Solin - Imotski 2:0, Dugopolje - Mosor 2:1, Lučko - Rudeš 0:1, Vukovar '91 - Vinogradar 1:0 dok je sljedeći gost na stadionu Radnik Međimurje pobijedio pretposljednje Suhopolje rezultatom 5:0.