28.03.2011

Plus osam protiv Varteksa

Odličnom igrom momčad trenera Mesarova pobijedila je sinoć Varteks 32:24.

U utakmici 22.kola Premijer lige Velikogorički rukometaši ugostili su protivnike iz Varaždina i ispratili ih kući s 8 razlike. Od samog početka Gorica je bila bolja i nije dopuštala Varteksu da izjednači, te na pola prvog dijela drže 3 gola prednosti. Do odlaska u svlačionice prednost su uspjeli povećati, te je prvi dio završio s 16:11.

Odlična igra goričke ekipe pred gostovanje kod prvaka CO Zagreb

Tijekom drugog dijela domaći kratko padaju u igri, pa uz jedan (i jedini) loši niz Gorice u kojem u 5 minuta nisu uspjeli realizirati pogodak, Varaždinci uspijevaju nadoknaditi zaostatak i stići ih na 20:20 u 45.minuti.

- Fizički smo bili puno spremniji od današnjih protivnika, i igrali smo brzo, što je i nas malo izmorilo, pa smo malo zapali u igri, no brzo smo se vratili - prokomentirao nam je taj dio utakmice Gordan Šimunić, kapetan velikogoričkih rukometaša.

Nakon toga vraća se Gorica iz prvog dijela, te ponovno okreće rezultat u svoju korist na +6 zahvaljujući pogocima Laljeka, Debeljaka i Seferovića koji je u ovom susretu upisao 11 golova, no uz njega moramo istaknuti i izvrsno raspoloženog vratara Mislava Lončara. Tu razliku momčad Varteksa nikako nije mogla stići, a po isteku 60. minute semafor se zaustavlja na konačnih 32:26.

Uoči utakmice s CO Zagrebom dečki ne očekuju čuda, već imaju realna očekivanja:
«Mislim da će to bit dobra tekma, kao i u jesenskom dijelu, bitno je da se što duže držimo u egalu, na par gola razlike» kaže Šimunić.