28.03.2011

OK Gorici pobjeda, Azena poražena u Splitu

U posljednjoj utakmici kod kuće Goričani su očekivano pobijedili Poljoopskrbu 3:0 (25:16, 28:26, 25:15).

Prvi set utakmice 22.kola 2. međužupanijske lige Centar OK Gorica je odradila gotovo rutinski i gosti ni u jednom trenutku nisu uspjeli izjednačiti, a kamo povesti. Izvrsno raspoloženi Goričani samo su u drugom setu malo "zapeli" u igri kada su gosti pred kraj uspjeli dostići razliku i povesti. Od trena kad je Poljoopskrba povela 19:20 igralo se "poen za poenom", čim bi jedni uspjeli povest, drugi bi izjednačili. Ipak, Gorica je ostala sabranija i izborila drugi set rezultatom 28:26.

U posljednjem setu gosti kao da se nisu ni htjeli potruditi, te je domaćim igračima ostao lak zadatak dovršiti utakmicu i osigurati nove bodove pri samom kraju sezone. Goričani su tako i dalje na 6.mjestu gdje će dočekati posljednju utakmica sezone koju igraju ovaj nadolazeći vikend.

Vijestima iz odbojke dodajmo kako su odbojkašice Azene u doigravanju za prvaka izgubile na Gripama od ŽOK-a Split 1700. Splićanke su bile bolje i svladale Velikogoričanke 3:1 (25:14,25:17,24:26,25:21). Uzvratna utakmica igra se krajem tjedna u Velikoj Gorici.