06.09.2010

Nova 3 boda s Radnika

Treće kolo 2.HNL nogometašima HNK Gorica na stadion Radnik dovelo je dojučerašnjeg prvoligaša klub Croatia Sesvete. Utakmica u kojoj je domaćin dominirao gotovo cijelu utakmicu odlučena je u 36. minuti pogotkom Borisa Bajte koji je snažnim udarcem u gornji desni kut gola doveo domaćine u vodstvo.

Prvo poluvrijeme HNK Gorica je dominirala i gotovo se utaborila pred protivničkim šestnaestercom, ali osim sjajne prilike Dvorenkovića koji je zamalo promašio gol u prvom napadu nije bilo ozbiljnijih  intervencija vratara Sesvećana. Nakon gola u 36. minuti očekivao se još veći pritisak, ali su Sesvećani posložili svoje redove kroz koje se probijalo dugim loptama po bokovima.

Sredina terena Gorice se iskazala, a treba izdvojiti sjajnu igru Tomislava Peka koju su snažnim pljeskom nagradili navijači u 81. minuti prilikom njegove zamjene. Zadnjih desetak minuta utakmice čuvao se rezultat 1:0 koji je donio nova tri boda Gorici.

Da se dobar nogomet vratio na Stadion Radnik svjedoči i to da su uz stotinjak navijača istočne tribine, predvođeni najglasnijim "Šljakerima", gotovo sva sjedeća mjesta na zapadnoj tribini, 800 stolica, bila popunjena. Gledatelji su stadion, unatoč tek jednim viđenim pogotkom, napustili zadovoljni.

Nakon tri odigrana kola HNK Gorica s 6 bodova drži treće mjesto ljestvice. U slijedećem kolu Goričani gostuju u Sinju čiji klub NK Junak u dosadašnjim utakmicama bilježi jednu pobjedu i dva neriješena rezultata sa samo jednim primljenim pogotkom. Hoće li najnovije pojačanje Goričana, moldavski reprezantivac Georghe Andronic, tamo postati junak ili će Sinj ostati neosvojen vidjet ćemo u subotu.