18.09.2009

Međunarodni košarkaški turnir

19. rujna 2009
Pobjednik međunarodnog košarkaškog turnira u Velikoj Gorici je momčad Cedevite iz Zagreba. U finalu su odmjerili snage protiv ruskog Uniks Kazana koji nije pokazao dobru igru pa je rezultat završio sa velikih 30 razlike odnosno 85:55 za Cedevitu.

U utakmici za treće mjesto Zadrani su košarkaše domaćina KK Gorica iskoristili za trening te ih nadigrali rezultatom 105:43. Goričanima će ovo turnirsko iskustvo protiv znatno jačih protivnika zasigurno dobro doći u daljnjem natjecanju u A-2 ligi.

Turnir je posjetio i predsjednih Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša koji je tom prigodom predsjedniku KK Gorica Ivanu Šukeru čestitao na obljetnici kluba i predao plaketu HOO-a.

18. rujna 2009
Jučer su odigrane prve utakmice Međunarodnog turnira u košarci kojima smo dobili parove za današnju završnicu. Snage su odmjerili košarkaši Gorice i Zadra te zagrebačke Cedevite i ruskog Uniks Kazana.

Turnir su otvorili domaćini, A-2 ligaši, protiv košarkaša Cedevite koji od ove sezone igraju regionalnu NLB ligu. Očekivano Cedevita je vodila cijelu utakmicu i odnijela pobjedu rezultatom 87:52.

Druga utakmica u kojoj su se susreli Zadar i ruski Uniks Kazan bila je znatno neizvjesnija. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 35:35, treća četvrtina završila je vodstvom Zadrana 59:56, ali više sreće u završnici su imali Rusi koji su odnijeli pobjedu rezultatom 72:69.

Košarkaši Gorice pred domaćom publikom nisu posustajali i unatoč rezultatu borili se do posljednjeg zvuka sirene