28.03.2011

Košarkaši pobjedom završili sezonu

Košarkaški klub Gorica završio je sezonu u A-2 ligi pobjedom nad Kaptolom  69:64 (15:15, 20:16, 19:13, 15:20).

U posljednjoj utakmici sezone Goričani su sinoć u dvorani srednjih škola pobijedili Kaptol s 5 razlike. Prvu četvrtinu igrači obiju momčadi odigrali su podjednako, u zadnjoj minuti gosti su imali laganu prednost, no do kraja Gorica je uspjela izjednačiti završivši prvu četvrtinu na 15:15. U drugoj četvrtini bilo je trenutaka kad se činilo da lopta iz ruku Goričana jednostavno neće u koš, a puno bolji u tom dijelu, gosti iz Kaptola u jednom trenutku dosežu +12 razlike.

Do poluvremena Gorica je smanjila razliku, te druga četvrtina završava na 35:31. U trećem dijelu domaći igrači uspijevaju zadržati lagano vodstvo postigavši 5 poena više od gostiju (19:13), a u samoj završnici uspjeli su sačuvati prednost do kraja, i osigurati tako posljednje bodove u natjecanju.

S ukupno 10 pobjeda i 12 poraza KK Gorica je tako završila sezonu na solidnom 6. mjestu, samoj sredini ljestvice. Plasman je bolji za jedno mjesto nego prošle godine, a nadamo se da će na jesen biti i bolje, u tom smjeru razmišljanja svakako je važno za klub i dalje zadržati Roberta Rubina koji je pristigao krajem jesenskog dijela natjecanja, i pokazao kvalitetu.

Za sve košarkaše, Stipanovića, Matekovića, Gazića, Rubina, Bahuna, Lasića, Lovrića, Habljaka, Dmitrovića, Puljka, Vodopiju i Kugu odmora nema. Do ljetne stanke nastavljaju se treninzi, a natjecanje se nastavlja u Ljetnoj ligi.