06.12.2010

Košarkaši i rukometašice loše, rukometaši izjednačeno

Gostovanja goričkih sportaša ovog vikenda bila su loša za KK Goricu i rukometašice Gorice.

Košarkaši su u 9.kolu A-2 lige Centar izgubili od momčadi Maksimira. Domaćini su bili bolji, i lošija igra Goričana pridonijela je pobijedi domaćina konačnim rezultatom 75:62. Ne bi pobjeda bila tako strašna da je KK Maksimir do sada imao koju pobjedu. Iako drže začelje ljestvice, utakmica s Goricom koja ih je podcijenila, osigurala im je prve bodove. Slična greška dogodila se ove sezone protiv Moslavine, debitanta u ligi, no zasigurno se ne bi smjela ponovit.

Rukometašice Gorice doživjele su treći ovosezonski poraz na gostovanju u Zagrebu. Ekipa Lokomotive nanijela im je težak poraz od 38:18. Unatoč lošem rezultatu rukometašice Gorice i dalje su na trećem mjestu 2.hrvatske rukometne lige Zapad.

Rukometaši Gorice na gostovanju u Poreču odigrali su izjednačeno 29:29. Utakmica je bila ravnopravna gotovo tijekom svih 60 minuta igre. Pred kraj prvog poluvremena Goričani su stisli i napravili 3 gola razlike, a početkom drugog dijela prednost se smanjila na gol do dva. U 46. minuti Porečani su izjednačili da bi Gorica tada ponovno stisla i napravila novu prednost od 4 gola. Porečani su se ipak vratili u igru te do 58. minute uspjeli ponovno izjednačit, a tada je pao i posljednji gol na utakmici.

S novim bodom Gorica i dalje drži 11.mjesto Premijer lige, a do kraja ih očekuju još dvije utakmice protiv momčadi s začelja tablice.