14.11.2010

Korak do jesenskog naslova

S desetom pobjedom koju su s 3:0 ostvarili danas protiv HNK Vukovar 91', nogometaši Gorice gotovo da su osigurali prvo mjesto jesenskog dijela 2.Hrvatske nogometne lige 2010/2011. Poraz Lučkog u Sinju (3:1) samo je povećao bodovnu razliku između Gorice i Lučkog kao drugoplasiranog.

Domaći nogometaši samouvjereno su ušli u igru i prvi pogodak je pao u 16.minuti kada nakon asistencije Dvornekovića, loptu u mrežu gostiju glavom posprema Igor Hajduk.

Odlični Dvorneković opasno se približavao vratima Vukovaraca s izglednom prilikom za drugi pogodak, kad je srušen u kaznenom prostoru u 42.minuti. Sudac Grah pokazuje na bijelu točku, i baš kao što je to bio slučaj na nedavnoj utakmici s Rudešom, Boris Bajto gađa, ovaj put za 2:0. U posljednjoj minuti poluvremena Dvorneković udara po golu s desne strane, ali vratar gostiju brani, nakon čega sudac zviždukom svira kraj prvog dijela.

Nakon povratka na teren igra Goričana je djelovala opušteno, no njihovo vodstvo nije bilo ugroženo. Vratar Vukovaraca, Mikulić, u drugom poluvremenu djelovao je nešto budnije, no iako je imao nekoliko obrana, primio je još jedan gol. Bilo je to u 78. minuti, kada gol glavom postiže Ante Budimir, nakon čega semafor pokazuje rezultat 3:0 za Goricu, što se do kraja nije promijenilo.

Nakon 13.kola Gorica je na vrhu ljestvice s 30 bodova. Posljednju domaću utakmicu u ovom djelu sezone Goričani će odigrati 20.studenog protiv predposljednjeg kluba MV Croatia. Utakmica će započeti u 13:30 i svi ljubitelji sporta pozvani su da daju podršku igračima, te proslave na tribinama njihov dosadašnji uspjeh. Posljednje kolo Goričani igraju 27.11. u Zagrebu protiv HAŠK-a.