21.02.2010

IZBOR 17. SPORTAŠA GODINE

Internetski portal vgdanas.hr pruža informatičku podršku Glasniku Turopolja u izboru najboljih sportaša Velike Gorice u 2009. godini. Sponzor izbora je Grad Velika Gorica.  U nastavku teksta možete vidjeti tko su nominirani.


1. KATEGORIJA – SPORTAŠICA GODINE
DORIS LUČAN
(RNR VEGA) - svjetski prvak u akrobatskom rock’n’rollu u paru
UNA KOVAČIĆ (SK TUROPOLJE) - drugo mjesto u Kupu Hrvatske u streljaštvu
DORA VAJDIĆ (TK BRCKO)- članica juniorske FED cup reprezentacije Hrvatske koja je osvojila 5.mjesto na Svjetskom prvenstvu, brojniuspjesi na turnirima iz ETA serije, nastupi na seniorskim turnirima, prvakinja Hrvatske do 16. godina, viceprvakinja Hrvatske do 18 godina
SANJA DELLADIO (JK PINKY) - viceprvakinja Hrvatske do 23 godine
MAJA ŽILIĆ (ŽRK UDARNIK)- najbolja igračica Treće rukometne lige središte

2. KATEGORIJA – SPORTAŠ GODINE
DOMAGOJ MIJIĆ (JK PINKY) - seniorski prvak Hrvatske
IVAN NJEGAČ (Boksački KlubVELIKA GORICA)- juniorski i seniorski prvak Hrvatske
IVAN ĐURETIĆ (Streljački Klub SOKOL)- pobjednik Kupa Hrvatske
DAMIR ZOBEC (RNR VEGA) - svjetski prvak u paru

3. KATEGORIJA – EKIPA GODINE
ŠK POLET- 2. mjesto na prvenstvu Hrvatske
ŽOK VOLKSBANK AZENA - 5.mjesto u prvenstvu Hrvatske. Igra u europskom CEV kupu
ŽRK UDARNIK- konstantno dobre igre u 3. ŽRL

4. KATEGORIJA – MOMČAD GODINE
HRK GORICA - 1. mjesto na polusezoni Dukat lige, uz izgledne šanse za ulazak u viši rang
KUGLAŠKI KLUB RADNIK - 1.mjesto na polusezoni u 2. HKL bez ijednog poraza
Košarkaški Klub GORICA - osvajači Kupa regije Centar
Plesni Klub Megablast - 1. mjesto brake dance team u Hrvatskoj i drugi na svjetskom prvenstvu

5. KATEGORIJA – TRENER GODINE
DAMIR BOŠNJAK (AK VELIKA GORICA)- vrsni atletski stručnjak koji stvara novu generaciju vrhunskih atletičara, koji su u prošloj godini osvojili niz državnih odličja
TOMISLAV MESAROV (HRK GORICA)- iako mu je HRK Gorica prvi trenerski posao, Mesarov ga s uspjehom obavlja vodeći momčad prema Prvoj ligi
MILOŠ MILIVOJEVIĆ (KUGLAŠKI KLUB RADNIK) - paralno sa seniorskom momčadi, uspjehe postiže i s juniorima koji su ekipni prvaci do 18 godina
TOMISLAV ODŽIĆ (RNR VEGA) - organizator svjetskog prvenstva, trener prvaka svijeta

6. KATEGORIJA- NADE GODINE
INES GRDENIĆ (KK VELIKA GORICA)- brojni uspjesi na turnirima, 3. mjesto na prvenstvu Hrvatske
ALEN GRDENIĆ (KK VELIKA GORICA)- uspjesi na turnirima
KRUNO KOREN (JK PINKY) - mlađe kadetski prvak Hrvatske
MARTA HUDŽBER (AK VELIKA GORICA)- prvakinja Hrvatske u krosu
BARBARA RAJIĆ (TK BRCKO) - uspjesi na turnirima
PATRIK KOVAČ (TK BRCKO) - uspjesi na turnirima

7. KATEGORIJA – NOGOMETNA MOMČAD GODINE
NK JELAČIĆ - prvak JŽNL-a i plasman u 4. HNL, finalist Kupa NSVG-a
NK MRACLIN- 4. mjesto u 4. HNL, pobjednik Kupa NSVG-a
HNK GORICA - u pola godine postojanja, stigli do jesenskog naslova u 3. HNL

8. KATEGORIJA – NOGOMETAŠ GODINE
IGOR HAJDUK (HNK GORICA) - najbolji igrač i strijelac 3. HNL
VEDRAN BREBRIĆ (NK MRACLIN) - najbolji turopoljski igrač u 4.HNL
VEDRAN STIPANIČEV (NK JELAČIĆ)- proglašen za najboljeg igrača JŽNL-a
JOSIP SOKOL (NK UDARNIK)

9. KATEGORIJA – NOGOMETNI TRENER GODINE
VLADO HORVAT (NK JELAČIĆ) - uveo klub u 4. HNL
DEAN KLAFURIĆ (NK GARDIĆI)- doveo klub do jesenskog naslova u 1. ŽNL
DAMIR PETRAVIĆ (HNK GORICA) - iskusni stručnjak na klupi goričkog trećeligaša
MARIO ŠTOOS (NK MRACLIN) - Sve bolji nogometni stručnjak

10. KATEGORIJA – ŠPORTSKI DJELATNICI GODINE
TOMISLA LUKŠIĆ (NK GRADIĆI)- u prvoj godini predsjedničkog mandata nastavio radove na uređenju klupskog doma, uspješna organizacija 60- te obljetnice kluba
MARIO MITREKOVIĆ (NK MLADOST)- u prvoj godinipredsjedničkog mandata obrezinski klub postavio na zdrave temelje, nastavio s uređenjem klupskog doma, ali i uređenjem igrališta
STJEPAN BAČURIN (BK VELIKA GORICA)- veći dugi niz godina odgaja brojne generacije boksača
GORAN ŽIVKOVIĆ (KK VELIKA GORICA) - polaka nastavlja stopama oca Ranka, stvarajući nove generacije mladih karatista koje postižu dobre rezultate
IBRICA MUŠINOVIĆ (JK PIKY) - predsjednik i trener kluba bez kojeg su nezamislive akcije vezane uz klub
NEVEN KARAS (HRK GORICA) - prije 4 godine preuzo je uzdrmani klub i sada ga vodi povratku u Premijer ligu
BRANKO KAURIĆ (AK VELIKAGORICA) - kontinuirano radi na stvaranju atletskih prvaka s minimalnim sredstvima i u teškim uvjetima

11. KATEGORIJA- PROMIDŽBA VELIKOGORIČKOG SPORTA
IVICA BAČURIN - boksački profesionalac priznat u Europi
SENNA UŠIĆ JOGUNICA - hrvatska odbojkaška reprezentativka, godinama igra u Italiji, najačoj odbojkaškoj ligi u svijetu.
LADA ROJC - jedina A ženski nogometni sudac na FIFI-noj listi. Određena za svjetsko prvenstvo nogometašica 2011. godine. Sudila finale europskog prvenstva nogometašica
RNR VEGA - orgnizator svjetskog prvaka, klub svjetskih pravaka
PK MEGABLAST - godinama kontinuirani kvalitetni rad, breakedanceri prvaci Hrvatske i viceprvaci svijeta

12. KATEGORIJA- NAGRADA ZA ŽIVOTNO DJELO
STJEPAN PUŠKAR - nakon uspjeha u ženskoj odbojci, gdje je bio osnivač i prvi potpredsjednik ŽOK Azene, danas radi na promociji muške odbojke u Velikoj Gorici
ŽELJKO VAĐIĆ (SK TUROPOLJE) legendarni strijelac Turopolja, jedini velikgorički olimpijac, višetruki prvak Hrvatske

Glasovanje je završeno.


Podijeli


Najave - Kultura

Zadnje objavljeno

Utorak - 06.12.2016 Side Project u Galženici
Ponedjeljak - 05.12.2016 Moderna "bajka" Scene Gorica