Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije

10.12.2018. / Ivana Ćurić

Kup svete Lucije, zimsko vatrogasno natjecanje u brzom spajanju usisnog voda, ove godine okupilo je 50 vatrogasnih desetina u šest kategorija. Od domaćih vatrogasnih društava najuspješniji je bio DVD Ribnica, no iz natjecanja u natjecanje sve su bolji članovi DVD-a Strmec Bukevski.

Natjecanje je održano u dvorani Srednje strukovne škole u subotu, 8. prosinca, u organizaciji Vatrogasne zajednice grada Velike Gorice u sklopu programa "Prosinca u Gorici te pod pokroviteljstvom Grada Velike Gorice. Šesto izdanje okupilo je 50 ekipa u kategorijama A i B muških ekipa, te muške i ženske mladeži.

Najviše njih brzinu i spretnost u spajanju usisnog voda odmjerilo je u A kategorijama žena i muškaraca, U konkurenciji od 13 momčadi među ženskim A ekipama najuspješnije su bile članice DVD-a Ribnica, dok su među muškom A ekipom slavili članovi DVD-a Andrilovec.

U B kategorijama od žena su do pehara zlatnog sjaja došle također Ribničanke, a muškoj kategoriji slavili su dečki iz Strmca Bukevskog.

Prvo mjesto u kategoriji mladeži od 12 do 16 godina osvojili su Buševčani, a među ženama Ribničanke.

Superkup u rukama gostiju iz Kašine te Ribničanki

Po tri najbolje ekipe okušale su se u Superkupu koji je naposljetku pripao gostima iz Kašine u muškoj konkurenciji, dok su među ženama slavile Ribničanke.

Kašini je pripao Superkup u muškoj konkurenciji dok su ovdje drugi bili članovi DVD-a Buševec, a treći ekipa Strmca Bukevskog. U ženskoj konkurenciji Superkup je pripao ekipi Ribnice (ŽA), na drugom mjestu završile su Turopoljke, a kao treće, još jedan uspjeh upisale su žene iz Strmca Bukevskog.

Nakon natjecanje dodjela pehara za muške i ženske ekipe održala se u Šiljakovini gdje se druženje nastavilo uz pjesmu i ples.

(foto: Facebook)

Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1) Ribnica, Strmec i Buševec slavili na Kupu Svete Lucije (1)