03.10.2010

Gorici pobjeda u derbiju s Lučkom

Nogometaši Gorice pobjedili su HNK Lučko s 2:0 na sveopće zadovoljstvo velikogoričke publike. Utakmica 7.kola 2.hrvatske nogometne lige otpočela je u 16h na gradskom stadionu koju je posjetilo oko tisuću gledatelja.

Već na samom početku Gorica je povela s 1:0 kada je u 14.minuti solo-akcijom Matija Dvorneković postigao pogodak. U 22.minuti za 2:0 mrežu je tresao kapetan Gorice, Saša Sabljak, nakon što je preuzeo loptu koja se nakon Menzilovog udarca odbila od prečke. Drugo poluvrijeme lopta je ponovo većinu vremena bliža vratima gostiju, i prava je šteta što Budimirov penal nije realiziran u 72minuti, a samo 4 minute kasnije Menzil pogađa prečku, i još jedan pogodak izmaknuo je za dlaku.

Gorica je sada i dalje prva na ljestvici s 5 bodova ispred drugoplasiranog Lučkog čije mjesto na ljestvici ovisi o ishodu između Vinogradara i Lučkog.

Sljedeća utakmica igra se u Solinu sljedeći vikend, ali još se uprave dvaju kluba dogovaraju o točnom datumu. Kako god bilo, sigurni smo da će igrači Gorice opet pružiti dobru igru, i dalje im držimo fige.