05.03.2011

Gorica opet prva

Pobjedom nad Dugopoljem Goričani razveselili domaću publiku, te uz poraz Lučkog u Solinu opet drže čelo 2.HNL.

Prvo poluvrijeme unatoč osrednjoj igri završio se dobro po domaću momčad. U 42.minuti stvorila se gužva ispred vrata gostiju, iz koje je lopta završila u korneru, nakon kojeg izvođenja ju prima Bajto i trese mrežu Dugopoljana za 1:0 u 43.minuti.

Osim podosta prekida drugi dio utakmice nije se previše razlikovao od drugog, a spasonosnim se pokazala i intervencija Koprića sredinom poluvremena. Za svaku pohvalu je i pokušaj Dvornekovića minutu prije kraja kada škaricama udara po golu, no lopta je ipak bila malo previsoka, te na semaforu ostaje 1:0.

Unatoč hladnijem vremenu i fašniku koji se održava u našem gradu, utakmicu je posjetilo oko 150 znatiželjnika,a za svaku pohvalu je i navijanje „Šljakera“ koji su ovoga puta imali i konkurenciju, skupinu Dugopoljana koji su bodrili svoje na zapadnoj tribini .

Nakon dvanaeste pobjede ove sezone s 37 bodova Gorica je na 1.mjestu dok je NK Lučko nakon što je danas izgubio na gostovanju u Solinu 0:1 ostao na dva boda manje. Slijede Dugopolje i Pomorac koji imaju 29 bodova.