17.10.2010

Dva pogotka za novu pobjedu

Nogometaši Gorice osvojili su nova tri boda u utakmici protiv NK Vinogradara pobijedivši goste iz Mladine 2:0, te se i dalje nalaze na 1.mjestu ljestvice s 21 bodom.

Utakmicu koju su mnogi nazivali derbijem kola, pratilo je oko petstotinjak gledatelja na gradskom stadionu. Prvi pogodak pao je u 25. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Tomislav Pek, na oduševljenje goričkih gledatelja, ponajviše Šljakera koji su cijelo vrijeme pružali igračima podršku navijanjem. Pek je izveo slobodan udarac s 20 metara, a lopta je prošla nisko kraj "živog zida" te uz samu vratnicu ušlu iza leđa vratara gostujuće momćadi. S rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme.

Živi zid Vinogradara pogledom je ispratio udarac Peka koji je savladao vratara Bošnjaka

U drugoj polovici obje momčadi su pružile čvrstu igru što je rezultiralo brojnim prekidima, a gotovo polovica igrača je teren napustila s žutim kartonima. Od propuštenih prilika, najupečatljivija je ona Pekova iz 56.minute, a nešto kasnije pogodak Matije Dvornekovića nije priznat zbog dosuđenog, ali vrlo dvojbenog, zaleđa od strane pomalo neodlučnog linijskog suca. Dvorneković se u 85.minuti ponovno našao sam ispred vratara Vinogradara Bošnjaka koji ga ruši te je dosuđen kazneni udarac kojeg je Boris Bajto sigurno pretvorio u 2:0 za Goricu.

Dvorneković se probio ispred vratara gostiju koji ga ruši, a dosuđeni jedanaesterac sigurno realizira Bajto

Sučeva nadoknada nakon isteka 90 minuta još je dva puta digla navijače na noge u izglednim prilikama za promjenom rezultata na semaforu. Pred gostujućim vratima goričanin Celčić nije uspio zahvatiti loptu za povećanje rezultata, a s druge strane lopta Nikole Buckovića pogodila je vratnicu.

- Bitna nam je ova pobjeda, zbog poraza u Solinu - rekao nam je Tomislav Pek nakon utakmice dodavši da na sljedeće gostovanje idu po bod, ako ne i tri. - Po meni imamo najbolju momčad u 2.ligi i pokušat ćemo se zadržati na prvom mjestu - poručio je Pek. Utakmicu 10.kola HNK Gorica igra u Imotskom sljedeći vikend.