11.09.2010

Dva gola Peka za pobjedu u Sinju

Na današnjoj utakmici 4. kola druge hrvatske nogometne lige HNK Gorica je u Sinju igrajući protiv NK Junaka zabilježila i prvu gostujuću pobjedu. Goričani su u vodstvo došli preko Peka u 56. minuti, a isti igrač je golom pet minuta kasnije osigurao i konačan rezultat utakmice od 0:2.

Gorica je otvorila mnogo bolje utakmicu, a domaćini su u prvom dijelu uz pomoć vjetra pokušavali nešto no bez uspjeha. Iako je zbog ozljede ostao na klupi Pek je već u 27 minuti morao u vatru zbog ozlijede Barukčića koji je zaigrao od samog početka. U nastavku gosti su ušli mnogo agresivnije i ozbiljnije te je to rezultiralo stalnim pritiskom na vrata domaćih. I kada su domaći nakon sjajne intervencije Koprića u jednoj kontri propustili priliku za vodstvo, Pek je samo nekoliko minuta kasnije odličnim udarcem sa dvadesetak metara matirao domaćeg vratara, a nepune 4 minute kasnije postavio je i konačan rezultat iskoristivši pogrešku vratara na Gegićevo ubacivanje iz auta - stoji na službenim stranicama kluba.

Goričani su tako s 9 bodova zasjeli na drugo mjesto tablice prije odigravanja dvije preostale utakmice 4. kola. Trenutno vodeći, također s 9 bodova te golom više, je Solin dok je treći, još uvijek neporaženi, NK Lučko koji sutra ugošćuje Imotski.