15.11.2010

Drama do zadnjih sekundi protiv Nexea

Prava drama odigravala se jučer u dvorani srednjih strukovnih škola. U zadnjim sekundama utakmice RK Gorica izgubila je 33:34 od druge momčadi Premijer lige, rukometnog kluba Nexe iz Našica.

Goričani su pružili jako dobru igru u prvoj polovici utakmice, i svi su se nadali potencijalnom iznenađenju, i toliko priželjkivanoj pobjedi Gorice. Nexe je imao +4 prednosti, no opustili su se na tren, i Goričani ih sustižu. Dobro raspoložena momčad trenera Mesarova u svlačionice je otišla s dva poena prednosti, na oduševljenje okupljenih Velikogoričana na tribinama, dok je semafor pokazivao 18:16.

Nakon povratka na parket, Goričani se i dalje drže i u 38. minuti postižu prednost od 5 golova. Našičani se nakon toga vraćaju u igru i izjednačavaju, te postižu i prednost rezultatom 25:26. Posljednjih deset minuta utakmica je i dalje bila neizvjesna. Goričani su opet ostvarili prednost, a gosti su se tri puta uspjeli vratiti u igru. U 59.minuti semafor pokazuje 33:33, Goričani ne uspijevaju realizirati napad, i pet sekundi prije kraja ,igrač protivničke ekipe, Barišić pogađa za 33:34.

Malo je nedostajalo da Goričani iznenade sve u Premijer ligi, pa ipak, čeka se druga prilika. Ove subote igraju na gostovanju protiv Siscie, koja utakmica neće biti ništa lakša od ove, ali sve je moguće. Nakon deset odigranih utakmica, Gorica je na 11.mjestu, no još je dosta susreta pred njima, i nade i potencijala za penjanje na ljestvici sigurno ima.