19.03.2011

Celčić i Menzil za pobjedu Gorice

HNK Gorica u današnjoj utakmici protiv Junaka iz Sinja izborio je pobjedu rezultatom 2:0.

Hladan vjetar i tmurno nebo nisu omeli Goricu u lovu na nove bodove. Utakmicu koja je započela u 15h igrači,delgacija i publika otvorili su minutom šutnje za sve stradale u Japanu u nedavnim potresima.

Prvo poluvrijeme današnje utakmice obilježili su žuti kartoni kojih je bilo više nego konkretnih prilika pred jednim i drugim vratima. Da Crnov nije previše odugovlačio pred samim vratima Junaka mogao je pasti gol za domaće još u 32.minuti. Ipak, prvo poluvrijeme uz 3 minute nadoknade završava s 0:0.

U nastavku igra na terenu već je postala dinamičnija. Za 1:0 u 49.minuti mrežu Sinjana trese Josip Celčić kojem je ovo treći pogodak u sezoni. Ubrzo nakon toga približavajući se vratima gostiju Jusufi je srušen u kaznenom prostoru, no sudac je to vidio kao simuliranje, te je Gorici umjesto penala dodjeljen žuti karton.
U 55. minuti Pek dobiva crveni karton.

U 79.minuti ponovno je napravljen prekršaj na Jusufiju nakon čega je dosuđen slobodni udarac. Menzil postavlja loptu na dvadesetak metara od gola i preciznim udarcem šalje loptu preko živog zida u mrežu gostiju za konačnih 2:0. Baš kao i Celčiću, i Menzilu je današnji pogodak bio treći u sezoni. A da nisu samo igrači ti koji mogu dobiti žuti karton vidjelo se par minuta nakon drugog pogotka kada je trener Junaka Milo Nižetić "pocrvenio".

Iz Imotskog je stigla vijest kako je NK Lučko izgubio na gostovanju 0:1, te je ovakvim raspletom kola Gorica povećala prednost na +5,  i još sigurnije drži čelnu poziciju u 2.HNL.