10.10.2010

Azena u Superligu krenula pobjedom

U dvorani srednjoškolskog centra seniorke odbojkaškog kluba Azena pobijedile su jučer odbojkašice Mladosti 3:2 u setovima i time krenule u novu sezonu najjače hrvatske odbojkaške lige. Iako nadmoćne u prva dva seta (25:20,25:21) odbojkašice Azene izgubile su 3.set sa šest razlike (19:25), a potom i 4.set (22:25). Ipak , u petom setu (15:5), pred 60-ak Velikogoričana uspjele su izboriti prvu ovosezonsku pobjedu u Superligi.

Iako je ovo tek prva utakmica, prva dva boda svakako su dobrodošla za zagrijavanje odbojkašica i dobro raspoloženje za početak nove sezone s obzirom na probleme s licencama koje je klub imao prije početka sezone. Upravo zbog što Azena nije imala pravovaljane licence izbačena je iz natjecanja za Kup 2010 te joj nije odobreno odigravanje utakmica u ovome natjecanju. Sljedeći vikend očekuje ih novi izazov u Superligi u utakmici protiv odbojkašica Novog Zagreba.

Dodajmo odbojkaškim vijestima da je Odbojkaški klub Velika Gorica izgubio prvu utakmicu u 1. hrvatskoj ligi, koja je rang niže od Superlige gdje igraju najbolji odbojkaški klubovi. Goričani su se susreli s OK Zrinski Nuštar i izgubili s 1:3 (21:25,27:25,19:25,13:25).