Druga momčad Hrvatske za nijansu bolja u završnici
U 4. kolu Kupa RH kuglači Radniku su ugostili Medveščak iz Zagreba, trenutno drugoplasiranu momčad Prve hrvatske kuglačke lige.
Susret su otvorili, za goste dva hrvatska reprezentativca, Kasumović i Bogdanović a za Radnik Kramer i Filipančić. Odličnom igrom, gorički je dvojac doveo do vodstva od 2:0 i 25 čunjeva prednosti.
- U drugom bloku gosti čine dvije taktičke izmjene te umjesto prijavljenih Kuića i Soline uvode Džepinu i Jagića. Potez kojim je kapetan gostiju, legendarni Nikola Dragaš, pokazao veliki respekt prema našoj momčadi, pokazalo se s pravom. Nakon 60 hitaca drugog bloka Stepanić je vodio protiv Jagića 2:0 i 20 čunjeva dok je Mađar, protiv Džepine imao 1:1 i 3 čunja prednosti. Izgledalo je da imamo pobjedu protiv favoriziranih Medvjeda, međutim... U trećem setu kiksaju oba naša igrača i dozvoljavaju protivnicima da se vrate u meč. Nakon drugog bloka rezultat je 2:2 i samo 1 čunj prednosti za nas - pišu na stranicama kuglačkog kluba Radnik.
U zadnjem bloku, za goste dva slovenska reprezentativca, Gornik i Pintarić, a za Radnik Bratković i Željko Milinković. Dok su se naši igrači oporavili od šokantnog dojma iz prethodnog bloka, Mitja i Primož su već vodili sa po 2:0 u setovima i stekli osjetnu prednost od 56 čunjeva. Odličnom igrom u završnici Goran preokreće svoj meč, smanjuje razliku i uvjerljivo pobjeđuje Gornika dok Pintarić sigurnom igrom odvodi Medvjede do pobjede. Uz sve prethodne kikseve, moramo spomenuti libeke kod oba naše igrača u zadnjem čišćenju, a izgubili smo za samo 15 čunjeva - kažu u klubu.
- Pohvale prepunom gledalištu i cijeloj momčadi Radnika na odličnoj prezentaciji velikogoričkog kuglanja. Prvoligaški. Iako smo mi još uvijek drugoligaši, vjerujemo ne zadugo, pokazali smo da se samo domaćim snagama možemo ravnopravno nadmetati sa, većim i bogatijim, najboljim hrvatskim momčadima, pojačanim domaćim i internacionalnim zvijezdama. Još da nas prepoznaju sponzori i Grad malo pojača podršku - poručuju iz kluba.
Uz maloljetnog Josipa Kramera u prvom bloku, na klupi smo imali još i Karla Milinkovića i Luku Popovčića, njihovo vrijeme tek dolazi.U nedjelju su Josip i Karlo nastupili na juniorskom prvenstvu parova Regije Centar te uvjerljivo osvojili prvo mjesto i opravdali status favorita.