Stiže još 80 000 kuna za Wi-Fi pristupne točke: U fokusu naselja oko Gorice i društveni domovi
Nakon što je Velika Gorica dobila sredstva na europskom natječaju za postavljanje Wi-Fi pristupnih točaka (WiFi4EU), sada je Grad dobio i dodatna sredstva na natječaju Zagrebačke županije i to u maksimalnom iznosu.
Kako je otkrio gradonačelnik Dražen Barišić putem svog Facebook profila, dobivena dodatna sredstva su u maksimalnom iznosu od 80 tisuća, a pritom je kazao i za što će se konkretno upotrijebiti.
-Odobrena sredstva iskoristit ćemo za postavljanje pristupnih točaka u naseljima oko Velike Gorice, uglavnom na društvenim domovima- poručio je gradonačelnik Barišić.
Cilj poziva Zagrebačke županije bio je da se omogući jedinicama lokalne samouprave na području Zagrebačke županije postavljanje hot spot točki odnosno Wi-Fi mreže na svojim područjima kao jednog od temelja za daljnji razvoj gradova i općina, uz sufinanciranje dijela troškova od strane Županije. Kako su kazali iz Županije, postavljanjem navedene mreže stvorit će se temelj za otvorenu komunikaciju i bolju povezanost Zagrebačke županije uz implementaciju naprednih komunikacijskih tehnologija te besplatan pristup internetu za sve građane i posjetitelje, kao i viši životni standard i kvalitetniju uslugu.
Prihvatljivi prijavitelji su jedinice lokalne samouprave s područja Zagrebačke županije koji su do prijave na javni poziv ugovorili nabavu opreme i instalaciju pristupnih točaka WiFi na javnim površinama i u objektima javne namjene uz besplatan pristup internetu, a maksimalna visina potpore iznosi 80 tisuća kuna.
Podsjetimo, među 3400 dobitnika drugog kruga poziva europskog projekta WiFi4EU nu svibnju se našla i naša Velika Gorica kojoj je odobreno još 15 000 eura za daljnji razvoj javne besplatne Wi-Fi mreže u gradu i okolici.
Na raspisani poziv javilo se ukupno 10 000 općina i gradova iz cijele Europe, a vaučeri su se dodjeljivali po principu „first come first served“, odnosno tko prvi- njegovo.
Francuski krilni napadač 'sletio' u Goricu na startu priprema za novu sezonu: Klub ima jasnu viziju...
Vikend na goričkim cestama: Dvanaest nesreća, tri uhićenih vozača, rekorder s 2,2 promila skrivio prometnu u Kolarevoj
[FOTO] Partizanovci ponovno slavili na Udarniku
HEP najavio radove: Bez struje u Kozjači, Šiljakovini i Velikoj Buni
Udruga umjetnika "Spark" sudjelovala u programu Ivanja u Novom Čiču
Kreativnost bez granica: U ARTKVART-u održana završna izložba dječjih radova