Blijedo izdanje rukometašica Udarnika

11.11.2017. / Sportska redakcija

U nastavak prvenstva rukometašice Udarnika ulaze slabije za Josipu Nuić koja je otišla u redove prvoligaša iz Ivanić- Grada koji je proteklog vikenda u Rijeci ostvario prvu prvenstvenu pobjedu. Osjetio se njezin odlazak u redovima Udarnika još prošlog vikenda u Samoboru gdje su Kurilovčanke poražene s 30:21, a blijedu partiju igračice trenera Marija Turana prezentirale su i danas u susretu protiv druge ekipe Zameta koja je u Gradskoj sportskoj dvorani slavila s 41:34.

Mlađahne gošće iz Rijeke osim početnih minuta u kojima je Udarnik poveo s 5:3 bile su te koje su diktirale razvoj stvari na terenu. Kao i u prošlim utakmicama najveća boljka domaće ekipe je igra u obrani, jer kada se već do odmora primi 20, a do kraja susreta čak 41 pogodak nemoguće je za očekivati da se izvuče pozitivan rezultat. Domaći trener Mario Turan miksao je sastav iz napada u napad tražeći dobitnu kombinaciju, do koje nažalost nije došao. Jedine raspoložene igračice u njegovim redovima bile su Petra Mijatović s 11 te Mia Kos s osam postignutih pogodaka.

U tim silnim rotacijama na klupi je cijelo prvo poluvrijeme ostala inače pouzdana Anita Zrinušić koja je u igru ušla tek u drugih trideset minuta. Mnogi joj za taj period osporavaju igru obrani, zbog čega je u jednom trenutku bila čak i prozvana od strane trenera Turana. Igračica koja je cijeli svoj vijek vezana uz Udarnik ipak nije zaslužila takav tretman.